جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ , ۰۶:۴۷:۱۵
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۵/۳۰ ساعت ۲۰:۲۷
لینک کوتاه مطلب:

‍ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ویژه شهرستان بانه 

این جلسه باحضور دکتر قادرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان، خدری سرپرست فرمانداری شهرستان،رحیمی نماینده مردم فرهیخته شهرستان در مجلس شورای اسلامی،امام جمعه شهربانه،مدیران کل استانی مربوطه،فرماندهان نظامی و انتظامی و مدیران و رؤسای ادارات شهرستان در مورخه 1401/5/30 در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

خدری سرپرست فرمانداری شهرستان بانه:

کلیه موانع تولید در شهرستان بانه توسط فرمانداری و ادارات مربوطه جهت رفع سریع آنها و تسهیل در روند اشتغالزایی احصار می شود.

بسته های تشویقی و عدم طولانی شدن پاسخگویی به استعلامات و … برای تولید کنندگان و رفع موانع تولید جهت ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان بانه بسیار مثرثمر و خواستار موانع آنها و ایجاد زیر ساخت ها در سریعترین زمان ممکن هستیم.

امام جمعه موقت شهربانه :

زمینه ایجاد اشتعال در بانه بسیار کم است زیرا عدم ایجادبستر مناسب دراین شهرستان اینگونه ایجاب نموده و متأسفانه از این رو جوانان تحصیل کرده ما به شغل هایی مانند کوله بری روی آورده که موجب ضرر و زیان به آنها شده است و از این رو باید زمینه اشتغال جوانان فراهم گردد.

رحیمی نماینده مردم در مجلس:

در راستای تحقق و عملیاتی نمودن شعار سال که توسط مقام معظم رهبری بعنوان تولید،دانش بنیان،اشتغال آفرین نامگذاری شده است، باید اقدامات اساسی و مهم بصورت مؤثر برداشته شود.

شهرستان بانه بعنوان نگین اقتصادی شناخته شده است و این عنوان را مردم با سرمایه گذاری و انگیزه خود تشکیل داده اند و همواره با پشتوانه ی محکم و بهره مندی از ظرفیت های شهرستان این عنوان را حفظ نموده اند.

ضرورت ایجاد زیر ساخت ها و رفع موانع تولید و‌ رفع مشکلات مرزی سیرانبند و بازگشایی مرزهای موقت شهرستان در راستای ایجاد اشتغال میطلبد در سریعترین زمان ممکن انجام شود زیرا بسترهای مناسب می تواند تحول اساسی در این امر مهم و ضروری ایجاد نماید و در اشتغال جوانان ما تأثیر بسزایی را ایجاد نماید و آنها را از پدیده کولبری بدور نماید.

خلیقی مدیرکل صنعت،معدن و تجارت استان کردستان:

به ارائه گزارشات و آمار و اطلاعات مرتبط با حوزه تولید و اشتغال در شهرستان بانه پرداخت و عنوان کرد امید است با وجود ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در سطح شهرستان علی الخصوص وجود فعالین اقتصادی این دو امر مهم را ارتقا بخشیم و حمایت مهترین عامل در راستای ایجاد تحقق آنها می باشد.

قادرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان:

برگزاری جلسات حساس و مهم جهت زمینه سازی رفع موانع بدون برنامه سنوات گذشته است و باید این موانع و موارد را به حداقل ممکن برسانیم و قطعأ این امر مهم نیاز به هم افزایی و برنامه ریزی است.

استان کردستان بعنوان یکی از استان های مهم ایران اسلامی است که باید در مسیر توسعه و رونق و آبادانی بیشتر حرکت کند.

هم اندیشی و مشورت در راستای رفع موانع تولید و رسیدن به اهداف عالی در این مسیر،امری بسیار مهم و‌ضروری است و برای ایجاد تعادل و هماهنگی باید برنامه داشته باشیم و بر اساس ابن برنامه ها گام برداریم.

اقتصاد الزامأ بحث اعتبارات نیست و باید تمامی عوامل دخیل در آن به صورت یکسان دیده شود تا این مهم تحقق یابد.

وی با اشاره به طرح تانا (توسعه اکو سیستم نوآوری استان ها) افزود طرح ها در این زمینه در بخش خصوصی و عمومی باید ارائه شود و به این اطمینان برسیم که کمترین خطا را در اجرای آنها داشته باشیم.

وی افزود استاندار کردستان سعی بر مشورت پذیری در انجام امور را دارد و حداکثر تلاش ایشان بررسی مشکلات و معضلات از نزدیک و به تبع آن ارائه راه کار و راه حل و رفع موانع اجرایی جهت ایجاد بسترهای مناسب در راستای تولید و اشتغالزایی است.

در این جلسه مشکلات مرتبط باواحدهای تولیدی توسط معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان و اعضای حاضر در جلسه مورد بحث و‌بررسی جهت ارائه راه کار و راه حل مناسب جهت حل معضلات قرارگرفت.