شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ , ۱۴:۴۶:۵۸
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۶/۱ ساعت ۱۶:۵۱
لینک کوتاه مطلب:

‍ برگزاری جلسه پیشگیری و برخورد موثر و فوری با تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری اراضی و زراعی با حضور سرپرست فرمانداری شهرستان

این جلسه به ریاست خدری سرپرست فرمانداری و با حضور اعضای شورای اداری با محوریت ارائه آمار و اطلاعات در مورد ساخت و سازهای غیر مجاز و ارائه راهکار و راه های مناسب جهت کنترل آنها در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

سرپرست فرمانداری شهرستان با اشاره به گسترش ساخت و سازهای غیرقانونی و تخلفات ساختمانی و تعارض به کاربری های زراعی و باغی اظهار داشت: اعضای کارگروه رسیدگی به تخلفات در این راستا می بایست از عوامل بازدارنده و نیز ابزار قانونی استفاده کنند.

وی افزود،قوانین و مقررات روشنی در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز و نحوه برخورد قانونی با این گونه جرائم مشخص شده است و تغییر کاربری امور اراضی و ساخت و سازهای غیرمجاز در حوزه شهرهاو روستاها، مناطق کشاورزی و…. در حال گسترش است و در این راستا ورود جدی و موثر دستگاه های متولی امری ضروریست.

وی خاطرنشان کرد،ساخت و ساز غیر مجاز بعنوان یک معضل امروز گریبانگیر تمامی ادارات ذیربط علی الخصوص شهرداری ها شده که مدیران شهرداری باید با ارائه راهکارهای جدید و نظارت بیش از پیش در جهت رفع این معضل گام بردارند.

وی اظهار داشت اتخاذ تدابیر پیشگیرانه (فرهنگ سازی،برگزاری کلاس های آموزشی و سمینار و…)در حوزه ساخت و سازهای غیر مجاز توسط دستگاه های متولی راه گشاست و صیانت از محدوده تحت پوشش برای جلوگیری از اقدام احداثی غیر مجاز است.

در این جلسه مسئول واحد شهرسازی شهرداری بانه گزارش مبسوطی از نحوه برخورد با تخلفات ساخت و ساز و همچنین آمازر و اطلاعات مربوط به آن را ارائه نمود.