دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ , ۱۳:۳۳:۱۵
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۵/۳ ساعت ۱۴:۱۷
لینک کوتاه مطلب:

برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی و توسعه شهرستان به ریاست خدری فرماندار شهرستان بانه ، فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، رحیمی نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ، محمدی سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان ، جمعی از مدیران کل استانی و اعضای کمیته برنامه ریزی و توسعه شهرستان

فرماندار بانه عملکرد دستگاه های اجرایی را در سال گذشته مطلوب توصیف نمود و افزود ،جلسه کمیته برنامه ریزی در واقع مهمترین جلسه شهرستانی محسوب می شود چرا که نتیجه این جلسات و جمع بندی ها مشخص خواهد کرد که روند توسعه شهرستان به چه شکل انجام خواهد شد و نوع هدف گیری در راستای تحقق برنامه ها به چه سمت خواهد رفت

خدری فرماندار شهرستان بانه در جلسه کمیته برنامه ریزی و توسعه ،
▪️فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) را خدمت مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و تمامی مسلمین جهان تسلیت عرض می نمایم.

وی در ادامه پروژەی ورزشگاە ۱۲۰۰ نفرە شهرستان بانە در سال ۱۳۸۸ کلنگ زنی شد و بعد از گذشت ۱۴ سال هنوز بە بهرەبرداری نرسیدە است و باید در تسریع روند آن تلاش جهادی انجام داد.

ایشان با اشاره به تعدد پروژه های نیمه تمام سطح شهرستان ،‌اتمام این پروژه ها را خواست و مطالبه مردم شهرستان عنوان و در این راستا خواستار توجه هرچه بیشتر سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در تخصیص اعتبارات استانی جهت پیشرفت پروژه های نیمه تمام شهرستان بانه شد .

وی در پایان افزود: محوطەی منطقەی ویژەی اقتصادی شهرستان بانە نباید بە محل بنگاەهای معاملاتی تبدیل شود و باید با افرادی کە حاضر بە شروع فعالیت نیستند طبق قانون برخورد و زمین هایشان را بازپس گیرند و راه برای فعالان اقصادی و کارآفرینان هموار شود.

رحیمی نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی؛
در این جلسه با تاکید بر اینکه مردم باید خدمات انجام شده و پیشرفت ها را احساس کنند، خواستار عزم جدی مسئولان برای عمران و آبادانی و ایجاد امیدواری شد.

نماینده مردم افزود: جهت جلوگیری از هدر رفت منابع و هزینه کرد مناسب اعتبارات در اجرای طرحها، میزان برخورداری جمعیت، ضریب محرومیت و مساحت در نظرگرفته شود.

وی یکی از اقدامات مناسب مجلس را افزایش سهم شهرداری ها از محل ارزش افزوده، رشد ۴۶ درصدی اعتبارات تملک دارایی ها و جذب قیر رایگان برشمرد.

محمدی، سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ؛
ضمن ارائه چگونگی اولویت بندی پروژه ها و همچنین شیوه توزیع و ابلاغ بودجه شهرستانی با پتانسیلهای متعدد عنوان نمود و گفت انشالله تمام توان استان در راستای تحقق اهداف و نیز پیشرفت فیزیکی پروژه های مهم شهرستان خواهد بود .

وي افزود: اين حق فرمانداران است كه در جريان اعتبارات اختصاص يافته باشند و براساس آن براي اجراي پروژه‌هاي اولويت‌دار خود برنامه‌ريزي داشته باشند.

سرپرست سازمان مديريت و برنامه ريزي استان كردستان از رشد ۴۶ درصدي اعتبارات استان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت : در مجموع از نظر درصد رشد اعتبارات سالجاري ، استان در رتبه ۱۴ كشوري قرار گرفته است كه نسبت به سال گذشته ۱۰ رتبه ارتقاء پيدا كرده است و اميدواريم با تخصيص هاي مناسب در سالجاري شاهد تحول در تكميل پروژه هاي نيمه تمام در سطح استان باشيم.

وی با اشاره به سياست ها و اولويت هاي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان كردستان در سالجاري بيان داشت: در سالجاري اين سازمان همسو با سياست هاي نماينده عالي دولت در استان و با تاكيد به اولويت بندي پروژه هاي نيمه تمام استان سعي دارد نسبت به اتمام پروژه هاي مهم و تاثير گذار در زمينه توسعه استان و همچنين پروژه هاي با پيشرفت فيزيكي بالاي ۷۰ درصد به صورت جدي اهتمام ورزد.

امری فرمانده سپاه پاسداران شهرستان بانه؛
در این جلسه گفت، با توجە بە تنش آبی ناشی از خشکسالی و محرومیت زدایی افزود: امسال پروژە آبرسانی ۱۰۰ روستا را برای خدمت بە مردم شریف بە طول ۷٫۵ کیلومتر توسط قرارگاه امام حسن (ع) و با همکاری سپاه شهرستان بانە با مبلغی بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان در مدت زمان چهار ماه انجام خواهد شد.

در پایان هر کدام از مدیران در حوزه کاری خود به بیان اعتبارات مورد نیاز و تخصیص آن برای تکمیل پروژه های نیمه تمام پرداختند.