شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ , ۱۱:۰۷:۰۳
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۴/۲۳ ساعت ۱۷:۱۰
لینک کوتاه مطلب:

دستیابی بە اهداف نهایی سد آزاد و ژاوە گامی بزرگ در تحول کردستان است

استاندار کردستان تصریح کرد کە اگر سدهای آزاد و ژاوە بە اهداف نهایی خود دست پیدا کنند تغیر و تحول بزرگی برای کردستان بە شمار می رود.

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب سنندج و دیدار با مدیر عامل آب و نیروی ایران با بیان اینکه وعده های داده شده به مردم استان یکی بعد از دیگری عملیاتی می شود، گفت: از جمله وعده های داده شده به مردم استان در بخش آب شرب و کشاورزی بود که با همت فرزندان استان و دولت در حال محقق شدن هستند.

وی عنوان کرد: بنا بر گزارش های موجود  از سد ژاوه سالیانه ۷۰ میلیون متر مکعب آب برای آبیاری ۱۰هزار هکتار از اراضی  دشت های قروه و دهگلان منتقل می گردد و تحقق نهایی این امر ۷۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

مرادنیا ادامه داد: برای اتمام کامل و به سرانجام رسیدن کامل پروژه های سد آزاد و ژاوه طی مدت زمان دوسال شرکت آب و نیروی ایران قول مساعد داده و امیدواریم مردم در نهایت آثار و برکات این طرح‌ها را مشاهده کنند.

استاندار کردستان همچنین به آبرسانی به شهرهای قروه و دهگلان از طریق سد آزاد نیز اشاره کرد و اظهار کرد: برای آبرسانی از سد قوچم تا شهرهای قروه و دهگلان نیز ۶۰۰ میلیارد تومان نیاز است که باید از هر طریق ممکن و خصوصا با مشارکت بانک ها تامین گردد.