دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ , ۱۲:۴۹:۳۸
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۵/۳۰ ساعت ۰۳:۰۴
لینک کوتاه مطلب:

‍ خدری در پیامی فرارسیدن سالروز جهانی مسجد را به مسلمانان جهان، ملت شریف ایران و مردم فرهیخته شهرستان و فعالین مساجد تبریک گفت.

30 مرداد یادآور به آتش کشیدن مسجد القصی در سال 1348 به دست صهیونیست ها است که سالها بعد این روز به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران در سی امین نشست سازمان کنفرانس اسلامی به نام روز جهانی مسجد نامگذاری شد.

اصلی ترین کارکرد مسجد اقامه نماز می باشد و مساجد بهترین و نزدیک ترین مکان برای عبادت و راز و نیاز با خداوند هستند و اولین پایگاه های تعامل میان مسلمانان به شمار می آیند همانا که در طول تاریخ مساجد به عنوان کانون های تصمیم گیری از دوران پیامبر عظیم و شأن اسلام حضرت محمد (ص) مکانی کلیدی بشمار آمده اند و با گذر زمان نقش های مهم تری در زمینه های عبادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی بر عهده داشته اند و نشانگر نقش برجسته مسجد در جامعه مسلمانان دارد.

مساجد عامل انسجام و یکپارچگی جامعه مسلمانان می باشد وباید محور ارتقای فرهنگ عمومی، توسعه دیانت و معنویت ومحورجهاد تبیین برای آینده و نسل های آینده ی این مرز و بوم باشند در شرایطی که جامعه مسلمانان از سوی دشمنان با تهدیدات متعدد و گوناگون مواجه هستند مساجد می تواند عاملی تعیین کننده در برابر خطرات و تهاجم های دشمنان اسلام باشد.

اینجانب ضمن گرامیداشت ۳۰ مرداد روز جهانی مساجد،این روز رابه تمام مسلمانان جهان،ملت شریف ایران و مردم شریف بانه و به ویژه فعالان مساجد تبریک گفته و رشد جایگاه و کارکرد بیش از پیش مساجد در پیشبرد اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران را آرزومندم.