شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ , ۱۰:۴۸:۵۸
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۲/۷ ساعت ۱۵:۰۴
لینک کوتاه مطلب:

فرماندار بانه : بر اتمام پروژه مسکن مهر ۲۸۸ واحدی تاکید و در خصوص مسکن ملی تعیین تکلیف گردد.

بنا به در خواست فرماندار شهرستان بانه نخستین جلسه شورای مسکن این شهرستان برگزار گردید.

برگزاری جلسه شورای مسکن شهرستان بانه

این جلسه به ریاست خدری فرماندار شهرستان بانه ، رحیمی نماینده مردم فرهیخته شهرستان های بانه و سقز در مجلس شورای اسلامی، اسکندری دادستان دادسرای عمومی انقلاب شهرستان و با حضور دکتر الیاسی مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان و

، هیئت همراه از اداره کل راه و شهرسازی استان، اعضای آن شورا  نماینده های مدعیون در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

خدری در این جلسه ضمن تبریک روز ملی ایمنی حمل و نقل  افزود: اهمیت مسکن و تامین سرپناه برای اقشار مختلف جامعه عنوان کرد،تأمین مسکن و سرپناه یکی از دغدغه های اصلی مردم علی الخصوص جوانان است که دولت سیزدهم با برنامه ریزی های مناسب در این زمینه درصدد رفع مشکلات و موانع موجود و به تبع آن رفع این دغدغه است و به صورت جد این موضوع مهم را در دستور کار قرار داده است.

وی گفت،باید در اسرع وقت با بهره گیری از ظرفیت ها و منابع موجود نسبت به تعیین تکلیف زمین برای مسکن ملی جهت پیشبرد عملیات استفاده شود.

وی همچنین بر لزوم تسریع تکمیل پروژه مسکن مهر ۲۸۸ واحدی عثمان آباد تأکید و خواستار رفع موانع و مشکلات موجود در تکمیل این پروژه و تحویل فوری آنان به مالکین شد.

فرماندار با اشاره به استاندارد نبودن آسانسور مسکن مهر ۶۷۲ واحدی میدان آزادی اظهار داشت طی مکاتبات انجام شده توسط اداره استاندارد در مورد آسان سور های مسکن مهر مذکور باید درمورد استاندارد سازی آن  اقدام گردد.

رحیمی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز بر ضرورت تعیین تکلیف زمین مسکن ملی و تکمیل مسکن مهر ۲۸۸ واحدی تاکید نمود. و افزود با توجه به روند افزایشی جمعیت، کمبود مسکن و افزایش هزینه منازل استیجاری امروزه به یک معضل و دغدغه ی اصلی مردم تبدیل شده است که اجرای طرح های مسکن برای اقشار آسیب‌پذیر و نیازمند یک روزنه امید برای خانه دار شدن است . 

دکتر الیاسی مدیرکل راه و شهرسازی در این جلسه به ارائه گزارشی از روند اجرای عملیات مسکن ملی در بانه افزود: مجموع تعداد ثبت‌نامی‌ها در تمام شهرستان‌ بانه بیشتر از سهمیه ابلاغی است. 

وی اظهار داشت: همکاری دستگاه‌های دولتی برای انتقال سریع زمین‌ها به نام سازمان ملی زمین و مسکن به نمایندگی راه و شهرسازی، همکاری سایر بانک‌های عامل به جز بانک مسکن در موضوع تسهیلات، تشویق مردم به دو گروه متقاضی وام قبل از سفت‌کاری و بعد از سفت‌کاری، کمک به تسریع تعیین تکلیف معارضین در زمین‌های دولتی واقع در طرح و تامین مالی سالانه ۵۰۰ میلیارد تومان برای آماده‌سازی در این طرح در استان ضروری است.

در ادامه، برخی مسائل اداری و فنی  توسط مدیران دستگاه های مرتبط ، مطرح و جهت بررسی بیشتر و رفع مشکلات به جلسه کارشناسان  ارجاع شد