سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ , ۱۵:۳۸:۵۸
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۲/۱۲ ساعت ۰۵:۲۱
لینک کوتاه مطلب:

‍ فرماندار شهرستان بانه، در پیامی”روز معلم”را به همه فرهنگیان به ویژه معلمین و اساتید شهرستان بانه تبریک گفت.  

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بانه متن پیام مهندس کمال خدری به مناسبت روز معلم بدین شرح است:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم

جایگاه معلم در باور و ارزش های ملت مسلمان ما، جایگاهی رفیع و ارزشمند است. در تفكر ديني ما معلم روشنگر چراغ فروزان هدايت و نجات بخش آدميان از ظلمت جهل وناداني است.  چنانکه در حديث شريف «زَکاة العِلمِ نَشْرُهُ» ، نقش معلمین در نشر علم به خوبی تداعی شده است. معلمی شغل انبیاء است .

بی تردید، تجلیل از معلمان و فرهنگيان شريف، تكريم منزلت رفيع علم و علم آموزي است و چه بهانه اي نيكوتر از سالروز شهادت استاد فرزانه شهيد مرتضي مطهري، براي بزرگداشت مرتبت والاي معلم تا مقام رفیع معلمین را ارج نهیم و قدردان و سپاسگذار این ميراث داران انبياء الهي و اربابان معرفت باشیم.

استادِ شهید مرتضی مطهری شخصیتی اثر گذار و چهره ای مشعشع در دوران رویش و رشد انقلاب اسلامی ایران بوده است. وی به عنوان متفكري انديشمند و فيلسوفي بزرگ ، مجاهدانه در راستاي روشنگری و احياي تفكر ديني گام برداشت و در اين راه مقدس، آماج تير بدخواهان و کج اندیشان قرار گرفت و نام خود را به عنوان معلم راستين انقلاب اسلامي جاودانه ساخت .

اینجانب به عنوان نماینده دولت مردمی و انقلابی در شهرستان بانه، در سال مزين به نام ” مهار تورم، رشد تولید” ، ضمن گراميداشت ياد و خاطره معلم فرهيخته استاد شهيد مرتضي مطهري و شهداي والا مقام سنگر مقدس تعليم و تربيت، فرارسيدن روز معلم را به همه اساتيد، معلمين و تلاش گران صبور، متعهد و سخت كوش عرصه فرزانگي و دانايي تبريك و تهنيت عرض نموده، توفيقات همگي اين عزيزان را در خدمت به رشد و بالندگي و اعتلاي فرهنگ و انديشه ميهن عزيز اسلامي، از درگاه خداوند دانایی بخش مسألت دارم.