سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ , ۱۵:۳۹:۳۶
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۴/۲۰ ساعت ۱۲:۴۹
لینک کوتاه مطلب:

۱۷۰۰ میلیارد تومان نقدینگی برای راە آهن همدان بە سنندج تامین شدە است/دنبال رساندن راە آهن از سنندج بە اقلیم کردستان عراق هستیم

استاندار کردستان اعلام کرد کە تاکنون هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان نقدینگی برای اتمام پروژە مهم راە آهن همدان بە سنندج تامین شده است.

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در بازدید از روند احداث راه آهن همدان به سنندج راه آهن را یکی از پروژه های حیاتی و اثرگذار برای توسعه استان دانست و گفت: با پیگیری های انجام شده توسط مدیران استانی و همکاری و مساعدت های بی دریغ ریاست جمهوری، وزارت راە و شهرسازی و سازمان برنامە و بودجە اعتبار مورد نیاز برای اتمام راە آهن همدان به سنندج تامین شده است.

وی بابیان اینکه شرکت راه آهن بصورت ویژه ریل مورد نیاز پروژه را تامین و به محل حمل می کند، اظهار داشت: هم اکنون حدود دو کیلومتر ریل گذاری در روز صورت می گیرد و این میزان در روزهای آینده به سه کیلومتر افزایش پیدا می کند.

مرادنیا اضافه کرد: راه آهن همدان به سنندج تا هفتم مردادماه سالجاری به اتمام می رسد و توسط ریاست جمهوری مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود راه آهن را جزو زیرساخت های توسعه ذکر کرد و گفت: هدف ما تنها رساندن راه آهن به سنندج نیست، بلکه در تلاشیم راه آهن را از سنندج به مرز باشماق و اقلیم کردستان عراق برسانیم.

وی افزود: مطالعات راه آهن سنندج به مرز باشماق در دست اقدام است و درصورت اعلام آمادگی اقلیم کردستان  عراق به اتفاق وزیر راه و شهرسازی آماده سفر به اقلیم و نهایی کردن پروژه هستیم.